BRONEERI Menüü
Laulasmaa nature

Jätkusuutlik LaSpa

Meie jalajälg

Oleme LaSpas pühendunud jätkusuutlikule ja säästvale tegevusele kõigil tasanditel, alates hangitud ja pakutavast toidust tubade ja üldalade puhastamiseni kuni nutikate lahendusteni, mis aitavad meil energiat säästa.

Jälgime aastaaegu ning oma tooteid hangime kohapealt väiketalunikelt ja tootjatelt nagu Äntu farm, Eesti Seenefarm, Saida, Kolotsi, Lauri–Jaani talud. Tähistame toidu- ja joogivalikus Eesti ja Põhjamaade käsitööd, toiduvalmistamise tehnikaid ja traditsioone. Jäätmevabadus, tervislikkus ja jätkusuutlikkus on meie filosoofia olulised osad. Usume, et terve keha ja teadlik vaim aitavad kaasa õnnelikule planeedile.


Me lubame

  • Austada ja armastada meid ümbritsevat loodust, kõik, mida teeme, teeme hoolikalt, hoides meid ümbritsevat männimetsa ja kaunis liivaranda.
  • Toetada kohalikke põllumehi ja ettevõtteid, püüame alati hankida oma tooraine kohalikelt tegijatelt.
  • Kasutada võimalusel oma loodusvarasid. Meie kraanivesi on värske ja puhas, see tuleb siitsamast Laulasmaalt meie omast allikast LaSpa.
  • Armastada taaskasutust ja jäätmevaba mõtteviisi ka toidu valmistamisel. Muudame oma biojäätmed kompostiks 24 tunniga, mida oma aedades kasutame. Rannamajas on igal korrusel prügisorteerimise jaamad ja kutsume kõiki oma külalisi prügi sorteerima.
  • Kasutada taastuvenergiat nii palju kui võimalik; meie katustel on üle 290 päikesepaneeli, mis aitavad toetada meie energiavajaduse katmist.
  • Kasutada nutikaid lahendusi energia säästmiseks, meie uued rannamaja toad on kõik varustatud uusima nutika tehnoloogiaga, mis juhib energiatarbimist ning enamus meie valgustitest on juba praegu vähese energiatarbega valgustid.
  • Kasutada võimalikult palju looduslikke materjale nii sisekujunduses kui ka toodete puhul mida kasutame nagu rätikud, voodilinad, kardinad ja laudlinad.
  • Järgime aastaaegu ja otsime tasakaalu kütte- ja kliimaseadmete kasutamise vahel.
  • Paberivaba raamatupidamist, mis võimaldab meil nautida puid, mitte neile trükkida.


Meie päikese katus

Me kasutame ära oma päikesepaistelist asukohta ranna ääres, ning oleme katnud 1200m2 pindala 290 päikesepaneeliga kokku 95,7 kW. Päikesepaneelid on olnud täistöörežiimil aastast 2020. Aastal 2023 tootsime päikese energiat 74 303 kWh. Kokku on see umbes 3-4% meie üldisest energiavajadusest, suvepäevadel umbes 14%.
Selle kolme aasta CO2 vähenemine on olnud ligikaudu 300 000 t.
Keskmiselt toodame päevas 16,9 kWh energiat, kuid suvepäevadel võib toodang olla 600 kWh päevas versus 0 kWh pimedatel talvepäevadel.


Jätkusuutlik gastronoomia

Ühendame Eesti parimad kokandus- ja kulinaarsed traditsioonid põhjamaiste mõjudega, kasutades Laulasmaa lähedalt pärit mahe- ja kohalikke tooraineid. Soovime pakkuda Sulle toitude kõrvale erinevaid kohapeal toodetud ja huvitavaid jooke. Lisateavet meie väiketootjate ja -tootjate kohta leiad siit.