BRONEERI Menüü

Heaolu alates 1813

Laulasmaa külast leiab esimesi kirjalikke teateid 17. sajandist. Rootsiaegsetel kaartidel kohtab nimekuju Laulasmeh. Laulasmaa mõis asutati 1787. a. Arvatavasti üsna varsti kerkis tagasihoidlik ühekordne puidust peahoone, mida enam pole.

Ajaloomärkmed kõnelevad, et Laulasmaa mõisa vannimajas pakuti juba 1813. a ravikümblusteenust, seega oli see esimesi spaalaadseid asutusi Eestis.
Kogu Laulasmaa piirkond muutus juba 19. sajandi lõpus menukaks suvituspaigaks. 20. sajandi jooksul kogus kuurort aina populaarsust. 1950. aastatel hakati mere äärde männikusse rajama suurt üleliidulist ametiühingute puhkekodu. 1950. ja 1960. aastatel sai see juurde hulga hooneid. 1980. aastatel paisus kompleks veel suuremaks. Puhkekodusse suvitama pääses nõukogude töötaja oma asutuse ametiühingust saadud tuusikuga.


Pärast Nõukogude aega töötas kompleks lühidalt sanatooriumina. Seejärel muutis omanik Ametiühingute Keskliit sanatooriumi Laulasmaa Koolitus- ja Puhkekeskuseks, mida kasutati suuremate ürituste läbiviimiseks. 1990. aastate teisel poolel müüdi kogu kompleks eraettevõttele, kes selle renoveeris ja rajas spa.

Hotelli peamaja

Laulasmaa spaahotell praegusel kujul on ehitatud 2003. aastal, hoone arhitekt oli Priit Ehala. Juba tehtud ja kavandatavate rekonstrueerimisprojektide projekteerijaks on sisekujundaja Toomas Korb. Perekond Elam Håkansson sai spaahotelli ja selle 14-hektarilise metsa- ja mereala omanikuks 13 aastat tagasi, esialgu osaliselt ja hiljem 100%. Sellest ajast on omanikud investeerinud spaakompleksi renoveerimisse üle 10 miljoni euro ning LaSpa uueneb pidevalt.